Wydawca treści Wydawca treści

Oferta edukacyjna

W ramach prowadzonej edukacji przyrodniczo – leśnej Nadleśnictwo Garwolin zachęca do korzystania z oferty edukacyjnej. Oferta obejmuje propozycje lekcji terenowych, spotkań z leśnikami w szkołach, udział w konkursach o tematyce przyrodniczej i wiele innych. Zapraszamy również do odwiedzania obiektów edukacyjnych.

Leśna Ścieżka Przyrodniczo – Kulturowa w Hucie Garwolińskiej jest ogólnodostępnym obiektem. Ścieżka służy zarówno zorganizowanym wycieczkom szkolnym, jak i osobom indywidualnym, które chcą spędzić czas w lesie. Ścieżka ma charakter edukacyjny, chętnie jest odwiedzana w celach rekreacyjnych.
Równie dużą popularnością cieszy się wiata edukacyjna w Cyganówce. Można tu przyjechać o każdej porze roku. W Cyganówce powstał parking, gdzie istnieje możliwość bezpiecznego zaparkowania samochodu, czy autokaru, a także odpoczynku w przygotowanej wiacie z ławostołami.
Zachęcamy również do Izby Przyrodniczej w Podzamczu. Jest ona udostępniana do zwiedzania po uzgodnieniu z leśniczym leśnictwa Malamówka. Przy obiekcie znajduje się miejsce na ognisko z ławostołami.
Więcej informacji o obiektach edukacyjnych.

Leśniczowie i podleśniczowie chętnie poprowadzą ciekawe zajęcia edukacyjne dla grup szkolnych: mogą to być zarówno zajęcia terenowe, jak i spotkania w szkołach. W celu zaproszenia leśniczego na zajęcia, bądź potrzeby przeprowadzenia zajęć terenowych z udziałem leśnika, prosimy umawiać się telefonicznie z leśniczymi. Dane teleadresowe do leśnictw znajdują się w zakładce Kontakty.

Nadleśnictwo włącza się w akcje i konkursy związane z tematyką przyrodniczą, koordynowane przez organizacje pozarządowe lub inne instytucje. Są to m.in. konkursy i olimpiady o tematyce leśnej, akcje związane z ochroną środowiska („Sprzątanie Świata", „Drzewko za elektroodpad" „Drzewko za makulaturę"), czy festyny. Zapraszamy do udziału we wszelkich formach związanych z popularyzacją wiedzy przyrodniczej.